Yurt ve Sözcü TV kuruyor…

Yurt ve Sözcü TV kuruyor…

 

CHP çizgisinde yayın yapan 2 muhalif gazete TV kurma hazırlıkları içinde Tutuklu CHP Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal’a ait olan Kanal B ve tutuklu İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek’e ait Ulusal Kanal gibi muhalif TV kanallarına yenileri eklenecek…

Yurt TV Kesinleşti
Yurt Gazetesi’nin sahibi de olan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özpolat’ın aylar süren arayışı sona erdi ve aranılan kanal Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulundu.
Merkezi Kuzey Kıbrıs’ta bulunan ve uydudan yayın yapan bir kanalla el sıkışan Durdu Özpolat’ın, aldığı kanalın ismini “YURT TV” olarak değiştireceği ve en kısa zamanda kablolu ve dijital ağlara üyelik işlemlerini tamamlayacağı belirtiliyor.
Edinilen bilgilere göre YURT TV haber kanalı formatında yayın yapacak. Kanalda ayrıca başta YURT yazarları olmak üzere mevcut haber kanallarında program yapma şansı bulunmayan muhalif gazetecilerin ve aydınların yapacakları tartışma programlarına yer verilecek.
Yeni kanalın devir teslimiyle ilgili işlemlerin önümüzdeki bir iki ayda biteceği öğrenildi.
SÖZCÜ TV de geliyor iddiası
Tirajını sürekli arttırarak tiraj listesinde 3.sıraya yükselen Sözcü gazetesi’nin de TV Kurmak için önhazırlıklar yaptığı sızan bilgiler arasında.
İLK KURŞUN

Bunlar da hoşunuza gidebilir...