Yılmaz Dikbaş yine kime AJAN dedi

DAHA ÖNCE METE AKINCI İÇİN BU İFADEYİ KULLANAN YAZAR YILMAZ DİKBAŞ BU KEZ HANGİ ULUSALCI YAZARI  AJANLIKLA SUÇLADI…YILMAZ DİKBAŞ’IN YAZISINI YORUMSUZ OLARAK SUNUYORUZ:

25 Temmuz 2012 günü İnternette bir e-posta aldım.

Gönderen, Prof. Dr. Nurullah Aydın’dı.

Nurullah Aydın, Lozan Antlaşması ile ilgili şunları yazmıştı:

“Bilinen Türkiye’nin bağımsızlığının batılı ülkelerce kabul edildiğine ilişkin 23 Temmuz 1923 tarihli bir Lozan Antlaşması vardır. Ondan iki gün önce imzalanan 21 Temmuz 1923 tarihli bir anlaşma da vardır. Bu anlaşma iki nüsha olup biri Büyük Britanya Kraliyet Ailesi kasasında gizlidir. Diğeri de 1960 ihtilalinde ABD Büyükelçisi aracılığı ile ABD’ye gönderilir.

Pentagon’da bir kasada muhafaza edilir. Bu anlaşmaya göre; Türkiye İngiliz Milletler Topluluğu’nun (Commenwealth of Nations) tek gizli üyesidir.”

İngiliz Milletler Topluluğu, İngiltere’nin sömürgelerine verilen toplu isimdir.

Prof. Dr. Nurullah Aydın’ın iddiasına göre, İsmet İnönü Lozan’da Türkiye’yi İngiltere’nin bir sömürgesi yapan, yani İngiliz Mandasını kabul eden  gizli bir anlaşma imzalamış!

İngiliz Devlet Arşivlerinde uzun süre araştırma yapmış, Bağımsızlık Savaşımızın tüm evrelerini İngiliz tarih kitaplarından okumuş bir kişi olarak, Nurullah Aydın’ın yazdıklarının tam bir zırva olduğunu hemen gördüm.

Aynı gün Prof. Dr. Nırullah Aydın’a şu e-postayı gönderdim:

“Verdiğiniz bilgi doğru değildir, uydurmadır!

İngiliz tarih kitaplarında, İngiliz devlet belgelerinde böyle bir bilgi yoktur!

Ciddi kişiler böyle bir haberi okuduklarında “kaynak” sorarlar, “sağlam belge” gösterilmesini isterler.

Nerede ‘kaynak’, nerede ‘belge’?”

Bakın, bu e-postama Prof. Dr. Nurullah aynı gün nasıl yanıt verdi:

“Yazdığım her yazı kaynağa dayalıdır…

UYDURMA diyenler her nedense İngiliz muhipleri cemiyetinin günümüz temsilcileri…

Çok ilginç, yakıştıramadım.”

Mustafa Kemal, Bağımsızlık Savaşını başlattığında özellikle İstanbul’da dönemin aydınları “Amerikan Mandası” ile “İngiliz Mandası” arasında bir seçim yapmaya çalışıyorlardı.

İngiliz Muhipleri Cemiyeti, yani İngilizleri Sevenler Derneği, İngiliz Mandasından yana olanların bir araya geldiği dernekti.

Prof. Dr. Nurullah Aydın’a, yazdığı uydurma bilginin kaynağını soruyordum, kaynak göstereceğine beni, günümüzün İngiliz Mandacısı olarak damgalıyordu!

Bilim adamı dediğiniz, günümüzde böyle oluyor!

Hemen aynı gün kendisine şu e-postayı yanıt olarak gönderdim:

“Terbiyesizlik yapmayın, kaynak gösterin!”

Bugün 26 Temmuz 2012 Perşembe, saat 11.16.

Lozan Barış Antlaşması’na gölge düşürmeye çalışan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tapu senedi olan Lozan Antlaşması’nı aşağılayıp değersizleştirmeye çabalayan Prof. Dr. Nurullah Aydın’dan, son iletime henüz yanıt gelmedi.

Eğer kendisinde bir damla ahlâk varsa, hemen özür diler, yanıldığını, yanıltıldığını, aldatılıp kandırılmış olduğunu itiraf eder.

Eğer Prof. Dr. Nurullah Aydın bunu yapmazsa, kendisini bir “Yabancı Ajan” olarak damgalayacağımı tüm halkımıza saygıyla duyururum.

Yılmaz Dikbaş

26 Temmuz 2012

dikbas@kalinka.com.tr

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...