YANAN ARŞİVLERDE HANGİ BİLGİLER YOK EDİLDİ?

İstanbul Cağaloğlu’da ki İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gece yarısı çıkan yangın büyümüş ve birçok belge ve dökümanın kül olmasına neden olmuştu.

Dün akşam Ankara Ticaret Odası’nda (ATO) yangın çıktı ve bina içinde birçok belge kül oldu. Kısa süreli aralıklarla 2 büyük şehir ve kurumda çıkan bu yangınlar akıllara sabotaj mı sorusunu getirdi.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDE Kİ ÖNEMLİ PROJELER YANDI

Sabah saatlerinde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde büyük bir yangın çıktı ve yangın yaklaşık yaklaşık 200 metrekarelik bir alana yayıldı. Elektrik kontağından dolayı çıkmış olableceği tahmin edilen yangında, amamı ahşap olan bina kullanılmaz hale geldi. Birçok proje, döküman ve belgenin kül olduğu yangında yetkililer, herhangi bir kundaklama ihtimalinin olmadığını belirtti.

ANKARA TİCARET ODASI’NDAKİ YANGIN ARŞİVDE ÇIKTI

Dün akşam Saat 21:30 sularında Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) arşiv departmanında başlayan yangın, yaklaşık 4 saat süren uğraşların sonunda kontrol altına alınabildi. Can kaybının yaşanmadığı yangında, resmi işlemler için gerekli mühürler kurtarılırken, arşivdeki birçok belge ve döküman yandı. ATO Başkanı Salih Bezci yangında ticari sicil arşivinin yüzde 30’unun imha edildiğini söyledi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...