TÜRKİYE’YE VE ARAP COĞRAFYASINA SALDIRI:PEYGAMBER Efendimiz (sav) ve Şehitlerimiz !

TÜRK VE İSLAM ALEMİ KENDİSİNE KARŞI UYGULANAN BU SİSTEMATİK SALDIRILARA KARŞI UYANIK OLMALIDIR!

BATI’NIN HEM VATİKANA HEM DE PAGANİSTLERE DÖNÜK İKİ YÜZÜ İSLAM ALEMİNE KARŞI BİRLEŞİYOR  MU ?

CAUX’TA VATİKAN KONSİLİ VE YÜCE BEYAZ KARDEŞLİK ÜYELERİ NEDEN BİR ARAYA GELDİ !

BU SORULARIN CEVAPLARINI ARAYAN VAR MI ?

BU SORULARIN VE BU BULUŞMANIN AYRINTILARINI TAKİPÇİLERİMİZE ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AKTARACAĞIZ !

PEYGAMBER EFENDİMİZE KARŞI GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇİRKİN SALDIRI İSE OKTAN KELEŞ’İN YAYINLADIĞI ÇOK ÇOK ÖNEMLİ VİDEO İLE KARŞILIK BULMUŞTUR! http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=1838

BUGÜN MEYDANA GELEN ŞEHİTLERİMİZE YAPILAN SALDIRIDAN DOLAYI ŞEHİTLERİMİZE RAHMET DİLİYORUZ !

Bingöl-Muş karayolunun 16. kilometresinde seyir halinde olan askeri konvoy, Kardeşler köyü mevkisinde PKK’lıların roketatarlı saldırısına uğradı.

Saldırının ardından meydana gelen patlamada, konvoyda bulunan bir minibüs de yandı.

Öğle saatlerinde gerçekleşitirelen saldırıda 10 asker hayatını kaybetti, 61 asker de yaralandı.

Yaralılardan Bingöl Devlet Hastanesi ile Solhan ve Muş Devlet Hastanelerine kaldırıldı. Yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Bu arada, hastanedeki yaralılar için Bingöl Belediyesi’nin hoparlörlerinden kan ihtiyacı anonsu yapıldı.

Kızılay da yaralı sayısının fazla olması nedeniyle bir kan aracını bölgeye gönderdi.

BİNGÖL VALİSİ: 9 ŞEHİT, 61 YARALI VAR

Bingöl’de askerleri taşıyan minibüse saldırı düzenlendi. Bingöl Valisi, “saldırıda en az 10 şehidimiz ve 61 yaralımız var” dedi.

Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, görev izni, sağlık izni ya da yasal izin dönüşü Muş ve Van istikametindeki birliklerine katılmak üzere Elazığ’da toplanan 200 sivil silahsız askerin, 3 otobüs, 1 midibüs, 1 minibüs ve kendilerine Elazığ ve Bingöl jandarma birliklerinden refakat eden 10 zırhlı araç olmak üzere toplam 15 araçla Muş istikametine seyir halinde iken saat 12.30’da roketatarlı saldırıya uğradığını açıkladı.

Vali Güvençer, Bingöl-Muş karayolu 15. kilometre, Kardeşler köyü mevkiinde gerçekleşen saldırıda 9 askerin hayatını kaybettiğini, 63 askerin de yaralandığını aktardı. Yaralı askerlerden 7’sinin durumunun ağır olduğunu bildiren Güvençer, “Dilerim yaralılardan ilave kayıplarımız olmaz.” diye konuştu.

Vali Güvençer, yaralıların Bingöl’ün yanı sıra Erzurum, Elazığ ve Malatya’daki hastanelere sevk edildiğini kaydetti. Polis özel harekat ve jandarma özel harekat ile havadan ve karadan operasyonların sürdüğünü ifade eden Vali Güvençer, yoğun bakım hastası taşıyabilecek özellikteki ambulans uçağın, Elazığ Havaalanı’nda hazır tutulduğunu sözlerine ekledi.

Bu arada, görgü şahitleri de yolun kenarındaki ağaçlık bölgeden konvoya saldırı gerçekleştiğini ifade ettiler. Çevre köy sakini bir görgü şahidi, RPG7 ya da roketatar kullanıldığını dile getirdi.

Güvenlik güçleri, saldırının gerçekleştiği ormanlık alanda operasyonlarını sürdürüyor.

ŞÜPHELİ ARAÇ ARANIYOR

Bu arada, PKK saldırının ardından bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Saldırıyı gerçekleştiren PKK’lıları taşıyan aracın Diyarbakır yönüne kaçtığı bildirildi.

Polis telsizlerinden yapılan anonslarda, söz konusu aracın içinde bulunan 3 PKK’lı da çok sayıda silah ve patlayıcı madde bulunduğu belirtildi.

GÜNDÜZ VAKTİ ROKETATAR

Öte yandan, saldırının hedefi olan askeri konvoyun oldukça korunaklı olduğu görüldü. Konvoyda jammerlı araçların da yer aldığı bildirildi.

Genellikle mayınla pusu kuran PKK’lıların, bu kez roketatarla -hem de gündüz vakti- saldırı düzenlemesi dikkat çekti.

SİLAHSIZ ASKERLER VURULDU

Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, askeri konvoya saldırı hakkında detayları anlattı..

Türkiye’yi yüreğinden vuran saldırıyla ilgili çok çarpıcı bir bilgi ortaya çıktı. Vali açıkladı; Askerler silahsız ve sivildi. İzinden dönüyorlardı.

Bingöl’de bugün öğle saatlerinde PKK’lılar askeri konvoya yönelik saldırı düzenledi. 7 şehit, 63 yaralının olduğu saldırı hakkında Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, açıklama yaptı;

Yedi şehidmize Allah’tan rahmet diliyoruz. Vatan sağolsun diyoruz. Yaralılarımıza en iyi şekilde müdahale edeceğiz. İnşallah başka şehit haberleri vermeyiz. Askerlerimiz yasal izinden dönen birliklerine katılan sivil askerlerdi. Lanet örgüt yüzünü gösterdi. Askerler Silahsızlardı. 3 otobüs 2 minibüs. Toplam 200 asker. Sıcak temas sağlanmadı.

BEYAZ RENKLİ OTOMOBİL ALARMI

Bingöl-Muş karayolunda PKK’lılarca askeri konvoya düzenlenen saldırı sonrasında güvenlik güçleri alarma geçti. 7 askerin şehit düştüğü 58 askerin de yaralandığı  saldırıyı gerçekleştiren PKK’lıların yakalanması için operasyon başlatılırken, Muş’taki polis telsizlerinde şüpheli araç anonsları yapıldı. Bingöl’deki saldırı olayına karıştığı belirtilen 23 DD 923 plakalı beyaz renkli özel otomobile karşı ekipler uyarıldı.

 

FBKG

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...