‘Sıra Türkiye’ye gelir!’

Devrim Muhafızları resmi internet sitesine konuşan İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Hasan Firuzabadi, Suriye’ye komşu bazı ülkelerin ‘büyük şeytan’ Amerika’nın hedefleri doğrultusunda hareket ettiklerini ve bunun doğru bir yaklaşım olmadığını söyledi.

“SIRA TÜRKİYE’YE GELİR”

İranlı general, “Bu ülkeler bu yaklaşıma devam ederlerse Suriye’den sonra sıranın Türkiye ve onlara geleceğini bilmeliler ” dedi.

Suriye’de akan kandan Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan’ın sorumlu olduğunu ileri süren Tümgeneral Firuzabadi, “Dostlarımızı uyarıyoruz. Sanık ki bu üç ülke El Kaide terörizminin yayılma kurbanı olmasınlar” diye konuştu.

“KAÇIRILAN HACILARDAN TÜRKİYE SORUMLU”

İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu üyesi Kazım Celali, Suriye’de kaçırılan İran vatandaşlarının can güvenliğinden “Türkiye ve ülkedeki teröristleri destekleyen ve silahlandıran ülkelerin” sorumlu olduğunu öne sürdü.

Dün de İran Meclis Başkanı’nın danışmanı Hüseyin Şeyhülislam, İran vatandaşlarının Ankara’nın yeşil ışığı olmadan kaçırılamayacağını ve vatandaşlarının can güvenliğinden Türkiye’nin sorumlu olduğunu ileri sürmüştü.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...