PKK’nın Osman Pamukoğlu planı

Yeni Asır Gazetesi yazarı Zafer Şahin’in bomba iddiası

“Gözü dönmüş bir şekilde saldırılarını yoğunlaştıran PKK’nın yeni dönemdeki stratejilerinden biri de kamuoyunun yakından tanıdığı isimleri kaçırarak propagandasına alet etmek. CHP’li Hüseyin Aygün’ün kaçırılması örgütün bu yönde attığı ilk adımdı. Maalesef kendileri açısından başarılı bir propaganda çalışması yaptılar.

Dün tam bu yazıyı yazarken, PKK’nın AK Parti Hakkari İl Başkanı Mecit Tarhan’ı kaçırdığı haberi düştü ajanslara. Terör örgütünün kaçırmayı planladığı isimlerden oluşan liste bir hayli kabarık. İstihbarat birimlerinin ulaştığı bilgilere göre listede adı yazılı olanlar arasında Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu da var.
Emekli Orgeneral Pamukoğlu, 1993-1995 yılları arasında Hakkari Dağ ve Komanda Tugay Komutanı olarak görev yaptı. Paşanın bölgede geçirdiği iki yılı anlattığı “Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok” adlı kitap bir dönem oldukça ses getirmişti. Adam kaçırma olaylarını şehir yapılanması KCK üzerinden gerçekleştiren PKK’nın bir diğer hedefi ise bölgede görev yapan tugay komutanları ve Hakkari Valisi. Güvenlik kuvvetlerinin tüm bu istihbaratları titizlikle takip edip, gerekli önlemleri aldığından hiç şüphem yok. Ancak örgütün hedefindeki kişilerin de at izinin it izine karıştığı şu dönemde her zamankinden daha dikkatli ve tedbirli olmalarında fayda var. Terörle mücadelede psikolojik üstünlüğü karşı tarafa bırakmamak çok önemli. Böyle ses getirecek bir kaçırma olayı bu hainlere en az 10 yıl yetecek propaganda fırsatı verir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...