PKK SİLAH OLDU TETİĞİ ÇEKEN İSE AKP HÜKÜMETİ…

Terörle mücadele bir demokrasi ayıbı değildir!

Soruyorlar, “madem bu işi biliyordunuz, neden terörü siz bitirmediniz” diyorlar. Aynı laflar Başbakan’ın da ağzında: “sen de terörle mücadele ettin, neden bitirmedin o zaman” diyor.

Biz hep dağlardaydık, teröristleri etkisiz hale getirebilmek için hep dağlarda. Biz dağlara hakim olursak ülkemiz terör belasından kurtulur diye çabaladık. Biz dağlarda iken ülkemizi yönetenlerin de bizimle birlikte mücadele ettiğine inanıyorduk. Biz bir Cumhurbaşkanı, bir Başbakan, bir hükümet ve siyaset tarafından sırtımızdan hançerleneceğimizi hiç aklımıza getirmemiştik.

Düşününüz 30 yıldır dağlarda mücadele ediyoruz, 33 bin terörist etkisiz hale getirmişiz, ülkemizi bu beladan kurtarabilmek için 8.600 şehit vermişiz ama dağda hala terörist var. Bu ne demektir biliyor musunuz, biz dağda iken ülkemizi yönetenler eliyle terörist yetiştirilmiş ve dağa çıkarılmış demektir. Böylesi bir ihanet sizin aklınıza gelir miydi?

Terörle mücadele etmek demek, sadece dağdakilerle mücadele etmek değildir. Terör küresel bir katil şebekesidir, bir hükümet “mücadele ediyorum” diyorsa eğer, bu şebekenin tüm yapılarıyla mücadele etmesi gerekmektedir. İşte Türkiye bu noktada kendi yöneticileri eliyle tuzağa düşürülmüştür.

Bu katil şebekesinin yapısı açıktır: başı, yöneticileri, para kaynakları, arşivleri, iç ve dış destekleri. Bu yapı çalıştığı için dağda terörist var, sürekli terörist üretiyor ve bitmiyor.

Bu yapıyı kim çökertecek? Hükümet!

Bakınız şimdi duruma; 33 bin terörist arasında etkisiz hale getirilen bir yönetici dahi yok, çünkü onlar dağda değil yerde. Ya paraları? İsviçre’de ama el koyan yok, donduran yok. Arşivleri? AB-Irak’ta, ele geçirmek için adım atan yok. Avrupa siyasi cephesi çalışıyor, iç desteği çalışıyor hatta kucaklaşıyor ve dış destekleri de bu yapıyı açık açık himaye ediyor.

 

Kim durduracak, yok edecek bu yapıyı? Hükümet. Dağlar askerin ama yerler, yerdekiler hükümetin işi. Hükümetin işini yapmazsa eğer, askerin mücadelesi sonuç vermez, geçmişte de vermedi, şimdi de vermiyor zaten çünkü bu katil şebekesi siyaset eliyle destek ve himaye görüyor.

Günümüzde siyasetin bu katil şebekesine verdiği destek açığa çıkmadı mı zaten, açık açık görüşmeler yapılmıyor mu? Baş katiller televizyonların baş köşesine oturtulmuyor mu, ne arayan var ne yakalayan ne de dava açan!

Bu nedenle “asker terörün bitmesini istemiyor” sözleri birer laftır, işi bilmeyenlerin lafları.

Bu nedenle “siz neden bitiremediniz” gibisinden laflar, siyasetin ihanetini perdelemek için ortaya atılmış propaganda araçlarıdır.

Bizim ülkemizde teröristler artık dağda değil Meclis’tedir ve AKP hükümetinin himayesindedir.

Ve bu suçtur, anayasal suç, adı vatana ihanet olan bir suç!

Şehitlerimizi mezara götüren silah ve cephane PKK terör örgütünün elindedir ama bu silahların tetiğini çeken doğrudan doğruya ülkemizi yönetenlerdir.

ERDAL SARIZEYBEK

İLK KURŞUN

Bunlar da hoşunuza gidebilir...