Oktan Keleş, Habertürk’te

Oktan  Keleş 10 Aralık 2012 Pazartesi günü Habertürk’te Pelin Çift’in sunduğu Öteki Gündem programına  konuk olacak. Program saat 23.45’te başlayacak.

Programın tek konuğu Oktan Keleş olacaktır.

Oktan Keleş, bu programda; şimdiye kadar çözülemeyen, hatta Harvard Üniversitesi’nin dahi özel ekip kurarak çözmeye çalıştığı, “Tılsımlı Şehzade Gömleklerinin” İLK DEFA Canlı yayında çözümünü yapacak.

Bu gömleklerin sırrı yani üzerindeki yazılar şimdiye kadar çözülemedi. Öteki Gündem programına orijinal bir şehzade gömleği getirilerek, Oktan Keleş tarafından  bu gömleklerin üzerindeki yazılardan bir tanesi açıklanacaktır. 

Programda ayrıca şunlar anlatılacaktır:

Oktan Keleş’in son kitabı olan Deruni Devlet-Kutsal Halı kitabında anlattığı; Türklerde halı ile mesaj verme, halı üzerine işlenen motiflerle geleceğe mesaj bırakma, halı motiflerinde saklanan şifreler ile önemli olayların anlatılması…

Türklerin, yazıyı, halı motifleri ile geleceğe taşıması.

Tılsımlı şehzade gömlekleri ve kutsal halı arasındaki bağlantı. Aslında her şehzade gömleği bir kutsal halı mı?

Yine bu programda İLK DEFA açıklanacak olan:

Türklerde musiki ile kişisel tedavi.

Burada  her kişinin nasıl ayrı bir burcu, varsa aynı zamanda ayrı bir notası da var. Hatta her kişinin nasıl farklı parmak izi varsa, her kişinin de ayrı bir notası vardır. Öteki Gündem programında bunun örneği uygulanacak. Burada kişinin notası cifr/ebced ile bulunup, musiki aleti ile gösterilecektir. Sonra da o bulunan nota ile kişinin tedavisinin nasıl olduğu anlatılacak.

Ayrıca nasıl kişilerin notası varsa,  milletlerin de, hatta kâinatında ayrı bir notası vardır. 
Türklerde musiki ile tedavinin bu yönü ilk defa açıklanacak bir bilgidir.

Türkler, musiki ile nasıl mesaj verirler. Toplum, musiki ile nasıl yönlendirilir? Bunun örnekleri…

Bu organizasyonu, kimler, nasıl yaparlar?

Eski Türk öğretisinin sırları nelerdir. İlmi olarak bunun izahı.

Musikinin insan ruhu üzerindeki etkisi.

Musiki ile nasıl hipnoz yapıyorlar? İnsan psikolojisini nasıl etkiliyorlar? 
Fareli Köyün kavalcısı örneği…Neden her sene yeni bir parça dünya çapında popüler oluyor? Bu parçalar özel mi yapılıyor?

İnsanın akordlanması

Milli marşlarla insanlar nasıl akordlanır? Neden Dede Korkut’un elinde kopuz vardır. Kopuzun etkisi nedir? Dede Korkut gibi olan kişiler kimlerdir? Bunların toplum üzerinde etkisi.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...