Nazileri Kimler Hortlatmak İstiyor ?

Almanya‘da İslam karşıtı ProDeutschland adlı grup, Hazreti Muhammed’e ve İslam’a hakaret eden karikatürlerle protesto yürüyüşü düzenledi. BaşkentBerlin’deki yürüyüş sırasında İslam’a ve Hz. Muhammed’e hakaret eden pankartlar açan ve sloganlar atan ırkçı grup, Almanya’daki camilerin yıkılmasını istedi. Grubun gösteride taşıdığı karikatürlerin 2005 yılında olayların çıkmasına neden olan çizimlerin fotokopileri olduğu belirtildi.Almanya’da yaşayan 3.5 milyon Müslüman’ın tepkisini çeken, “İslam Almanya’ya ait değil” “Almanya’nın Müslümanlaşmasını engelleyin” sloganlarının atıldığı yürüyüş sırasında Alman polisi de herhangi bir aksiliğin yaşanmaması için geniş güvenlik önlemleri aldı.

BUGÜN DE YÜRÜYECEKLER 
İslam’ı protesto gösterisine yaklaşık 100 Alman ırkçı katıldı. Irkçılar yürüyüş yaparken, farklı bir grup Neo Nazi karşıtı solcu da faşizm karşıtı yürüyüş yaptı. Polis aşırı sağcı ve solcu grupların çatışmaması için geniş güvenlik önlemi aldı. İslam karşıtı grubun bugün de Berlin’de iki cami önünde benzeri protesto gösterileri yapması bekleniyor.

MAHKEME İPTAL ETMEDİ 
Berlin’deki İslam karşıtı gösterinin yapılacağı günler öncesinden ilan edilmişti. Hakaret amaçlı karikatürlerin taşınacağı da Pro-Deutschland isimli grup tarafından önceden açıklanmıştı. Ancak üç cami yönetiminin, provokasyonun engellenmesi amacıyla Berlin İdare Mahkemesi’ne yaptığı iptal başvurusu reddedilmişti.

GAZETE HABERTURK

Bunlar da hoşunuza gidebilir...