NASA, Oktan Keleş’in Çalışmalarını Takip Ediyor!

Oktan Keleş’in sırlarla dolu SİN-AY yazısının manası ve bilimle olan ilişkisi, bu konu üzerinde çalışanlar/araştırma yapanlar için ufuk açıcı bir yazı oldu.http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=1977

İşte Sin-Ay yazısı üzerine ABD’den aldığımız davet aşağıdadır. Aşağıdaki yorumu yazan ve mail atan kardeşimizin ismi ve iletişim bilgileri bizde saklıdır.

Oktan Bey, ben Amerika’da burslu okumuş ve şartların cazibesi neticesinde burada iş hayatımı sürdüren bir Türk vatandaşıyım. NASA’nın yan kuruluşu olan bir aracı bünyedeyim. Üst düzey öğretim kurumu ve ay yüzeyi teorileri üzerine yaklaşık on beş kadar ülkeden yazar ve teorisyenle bir proje üzerine çalışmaktayız.

Türkiye’den tek dikkat çeken yazı şu anda SİN AY yazısı oldu. Gerçekten tebrik ederim, ve açılımını öğrenmek isterim. Size davet göndermeyi kararlaştırdık. Bizlere bir konferans istediğiniz şartlarda mümkün mü, cevabınızı bekliyorum, iletişim bilgilerini yolladım, saygılar.”

Evet, görüldüğü gibi Sin Ay yazısının manasını Nasa’ya bağlı kuruluşlarda çalışanlar, daha farklı anlıyor ve yorumluyorlar. Hep dediğimiz gibi, Oktan Keleş, Türkiye’den çok yurt dışından takip ediliyor ve anlaşılmaya çalışılıyor.

Oktan Bey,işlerinin yoğunluğu yüzünden ABD’den gelen bu teklifi kabul edememiştir. Ama oradaki Türk kardeşlerimizle de iletişim halinde olacaktır.

 

Erol Elmas

onaltıyıldız//fbkg

Bunlar da hoşunuza gidebilir...