Müzakere Masalarında Bulmadık Bu Vatanı

Er meydanında yenilmediğimiz halde kahpe müzakere masalarında verdiler bu cennet vatanı ve o gün milyon milyon akmamız gerekirken al bayrağımızla meydanlara hepimiz sustuk, ite,çakala bıraktık,
oysa pazarlanan vatanımızdı, pazarlık konusu olan şehitlerimizin kanıydı, pazarlanan onurumuzdu,şerefimizdi,çocuklarımızın yarınlarıydı,namusumuzdu,hepsini satarlarken sessizce izledik tecavüze uğrayışı.İşgal bayraklarına karşı şanlı bayrağımızı, bağımsızlık simgemizi gösterdik:“tehlikeli kışkırtma” dediler. İşgali bize seyrettirdiler.

Vatanımıza kahpece bir saldırı, bir “terör” vardı, “savaş var” “koşullarımızı kabul edin barış yapalım” dediler, “abye uyum” dediler, askerimize pkklı canileri kovalama yasağı getirdiler, pkkyla savaşan komutanlarımızı “hukuk” kılıfıyla esir ettiler, yürek sustu, akıl sustu, vicdan sustu,sustuk ve kaybettik, şimdi ise milletin gerçek iradesini haykırarak kaybettiğimizi, bizim olanı, şehitlerimizin bize emanetini geri alma günü, şerefsizce yaşamayı içimize sindiremiyorsak, ayağa kalkma zamanı.Ayağa kalkmak dediğim; belli özel günlerde değil işgal sürdüğü sürece, işgalciyi kovana dek hiç oturmamaktır.Vatanımın havasını kirleten bu iğrenç kokulara tahammül etmek yerine, nefesimizi vatan aşkıyla sürekli temizleyerek, işgalcileri lağımlara sürene dek her soluk alışta savunacağız vatanı. Gerekirse en son nefesimize dek. Şimdi haykırma zamanı: “Bedeli kanla ödendi,müzakere masalarında bulmadık bu vatanı”

GÜNEŞ ERKUL
İLK KURŞUN

Bunlar da hoşunuza gidebilir...