İzmir Şehit Verdi Büyükşehir Konserden Vazgeçmedi

Foça’da gerçekleşen hain saldırı sonrası başta İzmir olmak üzere tüm Türkiye yasa büründü. Şehit haberleri nedeniyle birçok etkinlik ertelenirken İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 7 Haziranda başlayan ücretsiz “çim konserleri” bugün de devam etti. Yansımalar isimli grubun konserini gerçekleştirdiği Tarihi Havagazı Fabrikası tıklım tıklım doluydu. Ortamın oldukça yoğun olduğu konsere katılım gösteren izleyiciler alkol alıp eğlenmeyi de ihmal etmedi. Konseri gören bazı vatandaşlar, şehit ve yaralılara saygının gereği olarak olayın tazeliği açısından en azından bugün konserlere ara verilmesi gerekirdi eleştirisinde bulundu.

Kocaoğlu Üzüldüğünü Söylemişti Ama…

Terörü kınadığını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bugün olay yerine giderek şöyle demişti, “Askeri üssün bulunduğu alana giden araca bomba patlatılıyor, ardından yaralıları kurtarmak için giden itfaiye ekibine yönelik ikinci bir bomba patlatılıyor. Bütün siyasi ve devlet birimlerinin bir araya gelip terör sorununu çözmesinin gerekli olduğuna inanıyorum. Her sabah şehit haberleri ile uyanmak istemiyoruz. Bugün şehit ailelerimizin evine ateş düşüyor, yarın hangimizin evine ateş düşeceği belli değil.”

Kocaoğlu’nun bu sözleri üzerine neden İzmir’deki, konser gibi eğlenceli bir etkinliği iptal etme gereği duymadığını sormak gerekiyor.
egeninsesi.com

Bunlar da hoşunuza gidebilir...