Foça kahramanı da yüreğimizi yaktı

Doktorların tüm çabalarına rağmen İzmir’deki terörist saldırıda ağır yaralandıktan sonra servis aracını durduran şoför Uzman Çavuş Hasan Furkan Özmen’in beyin ölümü gerçekleşti.

Foça kahramanı
çavuştan acı haber
Teröristlerin alçak saldırısında ağır yaralanan servis aracı şoförü Uzman Çavuş Hasan Furkan Özmen’in beyin ölümü gerçekleşti.

İzmir’in Foça ilçesi’nde düzenlenen bombalı terör saldırısında ağır yaralanan aracın şoförü Uzman Çavuş Hasan Furkan Özmen’in, tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Hastanesi’nde beyin ölümü gerçekleşti. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Kamil Kumanlıoğlu, hastanenin anesteziyoloji ve reanimasyon servisinde tedavi altındaki Özmen’in, yapılan tüm girişimlere rağmen dün sabaha karşı beyin ölümünün gerçekleştiğini kaydetti. Şehit Özmen’in büyük bir yüreklilik göstererek, hareket halindeki aracı durdurup kayıp sayısını artıracak kazayı önlediği ortaya çıktı.

“Elinden geleni yaptı”
Emniyet yetkilileri, Özmen’in patlamanın ortasında yaralı halde soğukkanlılıkla aracı durdurarak şarampole devrilmesini önlediğini kaydetti.  Yetkililer, “Özmen’in yaptığı büyük bir kahramanlık. Araç savrulsaydı kaza olabilir, kayıp sayısı artabilirdi” dedi. Oğlunun yaralandığını tarlada öğrendiğini söyleyen baba Cengizhan Özmen, ise “Elinden ne geliyorsa o an yapmış. O araç şarampole yuvarlanacakmış. Vatan için yapmış ve sonra da zaten kendini kaybetmiş. Arkadaşları oradan çıkarmışlar. Benim 4 oğlum var. 4’ü de asker olmak istedi, bir tek Hasan’a nasip oldu. Askerliğini yaptıktan sonra, devam etmek istedi ve kabul edildi. En son bir ay önce yanımıza gelmişti” dedi. 3 yıldır Hasan’la aynı evi paylaşan silah arkadaşı Ufuk Yıldız da şunları söyledi: “Hasan hiçbir şeyi sorun etmez, büyütmez, ‘Hallolur, olur’ derdi. Hep güler yüzlüydü. Soğukkanlıydı ve öyle kolay kolay bir şeyden korkmazdı. Olay anında da aynı soğukkanlılığını korumuş. Bir gün önce nöbetçiydi. Olayı duyar duymaz kendi aracıma binip birliğe doğru yola çıktım. Araç geçişine izin verilmeyince koşarak olay yerine gittim. Tam o sırada da ikinci patlama oldu.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...