EROL ELMAS YAZDI: Sembol Atlayış

Bilindiği gibi Felix uzaydan Dünya’ya atladı. Bu atlayışı ilgi çekici hale getirmek için o kadar şey yapıldı ki… Medya adeta bu olaya kilitlendi. Maksadını aşan yorumlar yapıldı.

Bu atlayış,  dünya medyasında genelde şu şekilde yer aldı: Felix, dünyanın merakla beklediği uzaydan atlayışı, 39bin metreden atlayarak başarıyla gerçekleştirdi. Serbest düşüşte ses duvarını aşan ilk insan olarak tarihe geçmeyi hedefleyen ekstrem sporcu Felix Baumgartner, helyum balonla çıktığı stratosfer tabakasında kendini boşluğa bıraktı ve yere inmeyi başardı.

ABD’nin New Mexico eyaletindeki Roswell kenti yakınlarında, 850 bin metreküplük helyum balonunun taşıdığı 1360 kilogram ağırlığındaki kapsülle gökyüzüne çıkan “Korkusuz Felix”, yaklaşık 39 kilometre yükseklikten kendini boşluğa bıraktı…” vs. yorumlar bu şekilde sürüp gidiyor.

Eee ne var bunda diyeceklere  şunu söyleyelim: Çok şey var.  Öncelikle tüm dünyanın  ilgisi bu atlayışa yönlendirildi. Adeta tüm dünya bu atlayışa kitlendi  ve bu sporcunun(!) atlayacağı gün iple çekildi. Sonra atlayış önce hava koşullarından dolayı iki kez ertelendi(!) ve heyecan daha da arttırıldı.

Neden bu atlayış bu kadar önemli hale geldi? Bu kadar abartılı bir ilgi niye?  Bu işte bir gariplik olmalıydı. Bu kadar önemsenmesinde vardı bir bit yeniği. Bu atlayan kişiyi ve atlayışı araştırdık; atlayan kişinin Avusturyalı olmasına bakmayın. Ustalıkla kendini gizliyor. Biz onun hangi ırka mensup olduğunu da biliyoruz. Bu kişi bir ABD askeri, sıradan biri değil, Pentagon’da çalışmış biri. Özel olarak seçilmiş biri. Sıradan bir maceracı değil! Yani sporcuymuş, rekor delisiymiş vs. bunların hepsi hikâye. Özel seçilmiş bir isim Felix.

Uzaydan nereye atlıyor Felix amcam? Atladığı  bölge meşhur ufo – uzaylı söylentilerinin olduğu meşhur bir bölge. Roswell yani. Bunlar biliniyor.

Felix yere indiğinde ne deniliyordu:  3 yeni rekor kırdı.

1-En yüksekten atlayan insan.

2- En uzun serbest düşüş rekoru…

3- Düşüş hızı.

Şimdi soralım:

1-Daha önce o yüksekliğe bir sürü uçak, uzay mekiği ve insan çıktı, ne var bunda abartılacak kadar?

2- Atlama esnasında, sanki uzaydan gelmiş havası neden oluşturuluyor? “Uzaylı Felix söylemi” neden ön plana çıkarılıyor. Seçilen bölgenin özelliğinden dolayı mı? Roswell’i araştırın ne demek istediğimiz daha iyi anlaşılacaktır.

3- 39 bin metre sembolik bir rakam. Neden mi? Vatikan’ın kod numarası da ondan. Bu mesafe özellikle seçildi. Oktan Keleş’in “Kod 39 Vatikan” yazısını hatırlayız.

http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=29

4- “Hz. İsa gökten gelecek” diyenler var ya. Bu da bunun ön çalışmaları mı?

5- Baumgartner’e eksi 57 derece soğuğa ve alçak basınca dayanıklı 200 bin dolarlık özel bir kostüm hazırlandı.

Üzerindeki elbise çok özelmiş. O hızla düşen birinin kanı kaynayıp, insanı öldürürmüş.  Bu elbise daha önce de vardı. Neden şimdi olayı abartıyorlar? Ceket kravatla mı çıkacaktı yani?

Bu çalışmalar, Oktan Keleş’in Deruni Devlet-Kutsal Halı kitabında anlattığı “süper insan’a” ilk adım  mı? “Süper insan” psikolojisi insanların hafızasına yerleştiriliyor.

Süper insana doğru haberleri yapılıyor. Uzaylı söylemleri havalarda uçuşuyor… Aslında her şey sembolik! Yoksa şaşılacak bir şey yok!

Bununla beraber yeni bir istihbarat verelim: Çin’de yarasa adamlar deney yapacak. Uçan insanlar vs. Uyanık olun, oyuna gelmeyin!

Oktan Keleş’in Deruni Devlet kitabında arşivciler şöyle bir şey anlatmışlardı:

“Meselâ,ilk uçan insanlar Türklerdir. On binlerce yıl önce, birçok yazıtlarda bu sırlar, delilleri ile var. Zamanı geldiğinde tarihin yeniden yazılacağı kesin. Hezarfen Ahmet Çelebi’nin Galata’dan Üsküdar’a uçması da yine, ataları Türkler’in yazıtlarından aldığı bilgiyleydi.”

Uçan insanlar şimdi yine gündemde!

 

Erol Elmas

onaltıyıldız // fbkg

Bunlar da hoşunuza gidebilir...