Düş İşleri, Bizi Özgür Suriye Ordusu Bombalıyor

Düş İşleri, Bizi Özgür Suriye Ordusu Bombalıyor

Şanlıurfa’ya bağlı Akçakale ilçemize Suriye sınırının diğer tarafından açılan ateş sonucunda beş vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Topu atanlar, Özgür Suriye Ordusudur. Topun menzili bunun en büyük ispatı. Maksat, Türkiye’yi ABD planları doğrultusunda, kendi yanlarında savaşa sokmaktır. Türkiye asla  bu tahriklere kapılmamalı. Gerçi  hükümet  bir şey yapamaz ya… Biraz bağırır çağırır… Kamuoyunun gazını almak için  göstermelik  bir karşılık verdi. O kadar.

Ak Parti’nin Barzani’ci stratejisinin sonucu bütün  bunlar. Bu yanlış politika sonucu, Türkiye;  İran, Rusya, Çin  kıskacına girdi ve  Ortadoğu bataklığına battı. Ak Parti sayesinde Özgür Suriye Ordusu denen bir örgüt Türkiye’ye musallat oldu.  Sonuç hiçte şaşırtıcı değil bizim için.

Uçağımız düşürüldüğünde, “karşılık verin” dedik. Aradan bunca zaman geçti, tık yok!  O zaman bunları söylerken haklıydık.

Şimdi ise Akçakale’ye düşen bu top mermileri ile ilgili olarak; “savaşan iki  grubun kazası” olarak nitelendirecekler ve AKP’yi suçlayacaklar. “Siz lojistik destek verdiniz, sonucuna da katlanın.”

Türk milleti Ortadoğu’da savaşa sıcak bakmıyor. Bu psikoloji çok açık! Bunu göz önünde bulundurun. Bunca hata yaptınız. Bakın  Irak bile bize posta koyuyor. İş nereye kadar vardı.

Dış politikamız, “düş politikasına” kurban olmasın. Milletin kaderi ile oynamayın!

İstanbul’da nargilecilerde gezen Suriyelilere dikkat!  Kırık Türkçeleri ile: “Türkiye bizimle beraber savaşa girse, akşam namazı ordayız” diyerek nargile tüttürüyorlar.  Bu söylemler yabancı değil.

Şimdi  merhum Turgut Özal’ın mezarı da açıldı. Türkiye’yi seçimlere kadar oyalayacak malzeme de çıktı.

Özal demişken, 2006 yılında  yazmıştım. Özal’a kalp pili takanlar, o pilin duracağını saniyesine kadar biliyorlardı. Anlayan anladı. Pili ABD’de  Dr. De Bekay takmıştı. Baba Bush’un talimatı ile. Bunları anlatın millete… Yine Özal’ı otopsi yapmadan gömenler, o mezarın açılacağını biliyorlardı, zor günler için.

Özal’ın cesedi çıkarılırken, neden akademik tarafsız gözlemci bulundurulmadı? Özal’ın cesedi  acaba tam mı, nasıl bilecek bu millet? Mesela kafatası var mıydı? Birilerinin açıklamaları tatminkâr olmayacaktır.

Bugün Akçakale’de ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Bırakın artık tiyatroyu. Yapılacak belli, Düş İşleri sahibi istifa ve yeni vizyon… Gaza gelmek yok! Barzani’ci AKP şunu bilsin; taban, kongredeki Barzani’den çok rahatsız, özellikle Karadenizli hemşerilerim. Hem Barzani enin de sonunda yok olacak! Barzani oldukça akan Türk kanı durmayacak! Batıyorsunuz, bırakın hırsı. Milli politikaya geçin.

Etraf güllük gülistanlık diyenler de  bu yazıyı yok saysınlar …

ABD’nin planı adım adım…

Saygılarımla.

Oktan Keleş

FBKG // ONALTIYILDIZ

Bunlar da hoşunuza gidebilir...