Derman Erol

Sitemizin müstesna emektarı Erol Derman ile ilgili bu yazıyı yazmak elzem oldu. Erol kardeşimizle yıllar önce tanıştığımızda, “ağzı dualı birinin” tavsiyesiyle aramıza katıldı.

İşler o dönemde de işlerimiz çok yoğun  ve her alanda bir  hengame  sürüp gitmekteydi. Sitenin düzenlenmesi ve editör ihtiyacı gündeme geldi.  Bunun için de;  birikimli, kaliteli olmak kadar samimiyet  de önemliydi.  Bütün bu işlere yetişmek mümkün değil.  İşte o günlerde Erol arkadaşım adeta yaramıza merhem oldu.

Latif Baba ile tanışması, onun hayır duasını alması ve Latif Baba’nın; “tam zamanında derman oldu” demesi ile  o gün bugün biz bu DERMAN lakabı ile ona Erol Derman dedik, sevgili Erol Elmas’a. Sitemizde bu isimle yer alması, müstear bir isim değil, hoşumuza giden bir isim olmasındandı.

Erol kardeşim, rahmetli  Münir Derman efendinin yazılarını da sitemizde ara sıra yayınlayınca, akrabalık bağı kuranlar oldu.  Bu konu ile çok mail aldık, alıyoruz. Her sorana cevap vermek vakit kaybı olduğu için, yani bir akrabalık bağı olmadığı ve DERMAN isminin temelinin bir anıdan ibaret olduğu için bu yazıyı açıklama  olarak değil de sadece bir anıyı sizlerle paylaşmak adına yazdım.

Erol Derman aslında Erol Elmas kardeşimdir. Devletteki bunca işi arasında  bizlere DERMAN olmaya devam etmektedir. Artık sitemizde  gerçek soyadını kullanması ile  bize sorulan  yüzlerce sorunun  da cevabı da verilmiş olacaktır  vesselam.

Maillerimle ilgili bir açıklama yapmak isterim: Her gün yüzlerce mail gelmekte ve taktir edersiniz ki  bu maillerin bazıları oldukça saçma, maksatlı alakasız sorulardan oluşmaktadır. Polemik oluşturmak isteyenler de var. Ancak, iyi niyetle ve samimi olan sorulara zamanımın yettiği kadar cevap vermeye çalışıyorum.  Ancak yine de bu güzel soruların hepsine cevap vermem de mümkün değil. Şunu da belirtmeliyim ki, sorulan bir çok sorunun cevabı; gerek yazılarımda  gerekse tv programlarında mevcut. Lütfen cevap veremediğim için beni  mazur görün ve gönül koymayın. Böyle giderse maillerimi kapatmayı dahi düşünmekteyim,.

En çok sorulan soruyu buradan cevaplayayım : 5. kitap inşallah  dua edin, Eylül ayında elinizde olacak şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz.

Şimdiden Ramazan Bayramınızı tebrik ederim.

Saygılarımla.

 

Oktan Keleş

ONALTIYILDIZ //FBKG

Bunlar da hoşunuza gidebilir...