Değişim MHP’yi iktidara taşır

Kütahya’da partililerle buluşan Koray Aydın, “4 Kasım’daki kongre MHP ve milletimiz için bir dönüm noktasıdır” dedi.

Tek alternatif olacağız
MHP’yi iktidara taşımak için başlattığı “değişim harekatı” tabandan büyük destek gören Koray Aydın, Kütahya’da da coşkuyla kucaklandı. Aydın, yeniden yapılanacak bir MHP’nin iktidar alternatifi tek parti olacağını söyledi.

Teşkilattan tam destek
Çok sayıda Üst Kurul Delegeleri ile eski-yeni MHP teşkilat yöneticileri ve belediye başkanlarının da katıldığı iftar sonrasında konuklara hitap eden Koray Aydın, “Değişimle birlikte MHP’yi iktidar rotasına sokacağız” dedi.

Önce ülküdaşlık hukuku
Hedefe ulaşmak için sevgi kardeşlik ve ülküdaşlık hukukunu hareket içinde yeniden tesis etme mecburiyeti bulunduğunu kaydeden Koray Aydın, “Hareket içerisinde hıyanet etmemiş herkesi kucaklayacağız” diye konuştu.

alona girişinde davetlilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Koray Aydın’ın masasında bulunanlar arasında; Mehmet Gültekin (Altıntaş İlç. Bşk. Üst Kurul Delegesi), Kadir Özdemir (Çayırbaş Bld. Bşk), Bahri Uluşen (Erdoğmuş Bld Bşk), İbrahim Ulusoy (Gürlek Bld Bşk), Mehmet Akbaş (Hisarcık Bld Bşk), Kazım Karaefe (Şaphane İlç. Bşk. ve Üst Kurul Delegesi), Yücel Apaydın (Gediz İlç. Bşk Üst Kurul Delegesi), Gökhan Gürel (Aslanapa ilç Bşk. Üst Kurul Delegesi), Dr. Ahmet İç  (İl Yöneticisi), Ahmet Bülbül (Hisarcık İlç. Bşk, Üst Kurul Delegesi) Muhsin Berksoy (Balılıköy Bld. Bşk.) da bulunuyordu.

Eski Kütahya İl Başkanı Nihat Kula, iftar sonrasında günün anısı olarak Kütahyalı bir ressam tarafından yapılmış tablosunu Koray Aydın’a takdim etti.

MHP’yi iktidara taşımak için başlattığı “değişim harekatı” tabandan büyük destek gören Trabzon Milletvekili Koray Aydın Kütahya’da da coşkuyla kucaklandı. Aydın, değişimle birlikte yeniden yapılanacak bir MHP’nin tek iktidar alternatifi parti olacağını söyledi.

MHP Genel Başkanlığı’na adaylığını açıklamak için gün sayan Trabzon Milletvekili Koray Aydın, Ege’deki son durağı Kütahya’da da büyük sevgi gösterileriyle karşılandı. Aydın, Kütahya’da ülkücülerin düzenlediği iftarın onur konuğu oldu. Önceki gün bulunduğu Uşak’tan kendisine refakat eden kalabalık bir partili topluluğu ile Kütahya’ya geçen Koray Aydın’ı şehrin girişinde çok sayıda araçtan oluşan bir konvoy karşıladı. Burada aracından inerek kendisini bekleyenlerle kucaklaşan Koray Aydın daha sonra konvoydan yükselen klakson sesleri ve partililerin kendisini destekleyen sloganları eşliğinde şehre girdi. Koray Aydın’ın konvoyunun geçişi sırasında yol kenarlarındaki Kütahyalıların da alkış ve bozkurt işaretleri yaparak kendisine destek verdikleri görüldü.

Tarihi sorumluluk
Daha sonra iftarın verildiği salona geçen Koray Aydın burada bir süre partililerle sohbet etti. Sohbet sırasında 4 Kasım’da yapılacak MHP kongresinin önemini hatırlatan Aydın, Üst Kurul Delegeleri’nin taşıdığı sorumluluğa dikkat çekti. Delegelerin sadece kendi şahsi iradelerini değil MHP’ye oy vermiş 5,5 milyon kişinin de iradesini temsil ettiğini belirten Aydın şunları söyledi:
“Bu kongre hem Türk milletinin, hem de milliyetçi hareketin geleceğini tayin edecek bir kongre olacak. Delegelerin tabanın ve sokağın sesine kulak vermesi çok önemli. Delegelerimiz bu tarihi sorumluluklarının farkındadır. Değişimi ve yeniden yapılanmayı bu delegelerimizle gerçekleştireceğiz. İnşallah;  4 Kasım’da yapılacak kongre, MHP’ye Türk milletine öncülük edecek onun sıkıntılarını dertlerini çözecek yeni bir kadro hareketiyle milletiyle buluşarak iktidar olabileceği bir yolun kapısın açacaktır.”

Ağır bedeller ödedik
Kütahya’daki iftar yemeğine civar illerden gelen çok sayıda üst kurul delegeleri ile eski-yeni MHP teşkilat yöneticileri ve belediye başkanları da iştirak etti. Yapılan iftar duasının ardından, “Durma ilerle, Kütahya seninle” sloganları arasında kürsüye gelen Koray Aydın, sayıları bin 500’ü bulan partililere seslendi. 43 yıldır siyasetin içinde bulunan MHP’nin çok ağır bedeller ödediğini, gazi ve şehitler verdiğini hatırlatan Koray Aydın sözlerine şehitleri rahmetle anarak başladı.
Türklüğün ve Türk kimliğinin masada pazarlık konusu yapıldığı bir dönemde birlik ve bütünlük içerisinde güçlü bir MHP’nin ülkenin geleceği ve bekası için önem taşıdığını ifade eden Aydın, iktidar rotasına girmiş bir MHP’nin önümüzdeki dönemde AKP’den bu dönemin hesabını soracağını da vurgu yaptı. Kütahya’daki iftar yemeğine de  civar illerden gelen çok sayıda üst kurul delegeleri ile eski-yeni MHP teşkilat yöneticileri ve belediye başkanları katıldı.
Koray Aydın, MHP’nin birlikteliklerinin sevgi tohumları içerisinde olduğunu da kaydetti. Aydın, şunları ifade etti:

Herkesi kucaklayacağız
“Birbirini karalayan, birbiriyle mücadele eden birbirini anlamayan, birbirinin elinden ayağından çeken nefret tohumlarını aramıza sokan ve bizi bu girdap içerisinde yok eden anlayışı reddediyoruz ülküdaşlarım. Bu mikrobu içimizden atamazsak, sevgi ve kardeşlik temelinde bu hareketi yeniden bütünleştirip, birleştiremezsek çok yol alamayacağımızı biliyoruz. Bu nedenle yola çıkarken iliklediğimiz ilk düğme bu hareket mensuplarını bir gün bile bu hareketin içerisinde bulunmuş herkesi hıyanet mertebesine varmamışsa kucaklayarak ve bu kucaklamadan alacağımız güç ve enerjiyle MHP’yi iktidar alternatifi haline getirmek mecburiyetindeyiz. Bunu yapacak gücümüz de var, potansiyelimiz de var insan kaynaklarımız da var. Sadece ve sadece ihtiyacımız olan birbirimize kenetlenmek birbirimiz anlamak ve birbirimize güç ve omuz vermek”

Yarın çok geç olabilir
Herkesin olup bitenin farkında olması gerektiğini ifade eden Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Güçlü bir MHP’ye ihtiyaç var. Şu an içinde ulunduğumuz coğrafyanın şartları her zamankinden daha çok güçlü bir MHP’ye ihtiyaç olduğunu gösteriyor. Hatta diyebiliriz ki 12 Eylül döneminin şartlarından bile daha ağır şartlar altında millet şartlarını devam ettirmeye çalışıyoruz. Değerli ülküdaşlarım, olup bitenin farkında olalım. Oynadıkları oyun tarihe yön vermiş bir milletin adını, şanını bu topraklardan kazıma hedefidir. Bunu görmemezlikten gelemeyiz, buna kayıtsız kalamayız.  Vurdum duymaz bir şekilde davranamayız çünkü her şey gözümüzün önünde cereyan ediyor. Türkiye’yi masanın üstüne koyup pazarlık konusu yapan bir siyasal iktidarla karşı karşıyayız. Değerli Kütahyalılar buna müsaade edebilir miyiz, bu tabloyu izleyerek geçirebilir miyiz? Asla, çünkü MHP’nin sahip olduğu değerler Türk milletinin varlığını ilelebet yaşatacak bir anlayışı temsil eder. Bizlerde bu anlayışın temsilcileri olarak Türk milletinin önünde oynanan bu oyuna seyirci kalmayacağız. Yarının çok geç olabileceğinin farkındayız. Onun için kendini Türk milletinin varlığına adamış bir hareket olarak bu tehlikeler karşısında bu milleti uyarmak, onunla bütünleşmek ve olup biten hakkında her şeyi anlatabilmek için halka gitmemiz lazım. Halkla bütünleşmemiz lazım, içinde oturduğumuz binalardan demeç ile yaptığımız karşıtlıktan kurtularak şöyle bir silkinip kendimize gelmemiz lazım.”

Delege tabanın sesine kulak veriyor

Mehmet Gültekin
(MHP Kütahya Üst Kurul Delegesi ve
Altıntaş İlçe Başkanı)

MHP’de değişim çok güzel olacak inşallah. Allah yolumuzu açık etsin. Koray Aydın varsa değişim olur. Toplumun sempatisi çok olacak Koray Bey’e. Artık önümüz ve iktidar yolu açılır.

Ahmet Bülbül
(MHP Kütahya Üst Kurul Delegesi ve
MHP Hisarcık İlçe Başkanı)
Değişim bekleniyordu. Taban da zorluyordu. Kaçınılmazdı. İyi olacağına inanıyorum. Ülkemiz için, MHP için önemli. Koray Bey’in İzmir’de de yemeğine katıldım. Hemen şimdi dedi. Hemen şimdi. Bence geç bile kalındı. İnşallah hayırlı bir değişim olacak. Ülkemizin durumu malum, zor bir dönemden geçiyoruz. Ülkemizin MHP’ye ihtiyacı var. MHP’nin de değişime ihtiyacı var.

Gökhan Gürel
MHP Kütahya Üst Kurul Delegesi ve
Aslanapa İlçe Başkanı
Biz tabanın sokaktaki insanların sesini dinleyerekten hareket edeceğiz. Taban dinlenirse iktidara daha çabuk ulaşılacağına inanıyoruz. Vatanımız milletimiz için hayırlı olsun diyoruz yani. Koray Aydın’la değişimin hızlanacağına ve iktidar yolunun açılacağına inanıyorum. Tabandan gelen ses bu.

Yücel Apaydın
(MHP Kütahya Üst Kurul Delegesi ve
Gediz İlçe başkanı)
Sokaktaki insanların sesinin dinlenmesi gerektiğine inanıyorum. Sokağa kulak verilmesi gerektiğine inanıyorum. Tepe ile sokak bir hareket ederse iktidar olunur. İktidar olmanın yolu bu, başka türlü iktidar olunmaz. Kısaca sokağın dilini bileceksin. Koray Bey ile değişim hızlanır. MHP bir kan değişimi istiyor yani. Bu nedenle bu değişimden yanayız. Biz 42 yıldır iktidarı göremedik. Herkes bütün üyelerimiz iktidar istiyor. İnşallah bu iktidar da olacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...