Ağustos-Myanmarlı Fatih Selanikli Mustafa Kemal’e karşı

                                     Kıymet Nadir BİNDEBİRAtatürk’ün nerede doğmuş olduğunun bizce önemi yoktur da, ‘ezber bozuyorum’ diye    düzmece belgeyle ortaya çıkan  zubeyde hn1 ‘wannabe’ yazarcığı kendi sitesinle deşifre edelim.

Bu arkadaş, Hanefi Avcı gibi ulusalcı kesime kitap satıp parasını almaya çalışan bir maklubeci çocuk. Bir Şakirtcan… Yandaki resim yazdığı ‘Zübeyde Hanım’ kitabından. Nereliymiş Zübeyde hanım? Selanikli.

Kendi sitesinden otobiyografisine buyurun!.. Nerelerde yazdığı, çalıştığı ortada. Başbakanlık’tan maaşa bağlanmış bir ‘danışman’, bir ‘müşavir’. Bu danışman unvanı, Türkiye’de işsizlik rakamlarını düşük göstermek, işsiz yandaşları maaşa bağlamak için kurulmuştur. Yoksa kimsenin danışmana birşey danıştığı görülmemiştir.

O bir ‘imagemaker’. Tosun, biraz kilo verip kendine hoşWink bir imaj da yapmış.

Bu arkadaşın en büyük özelliği Atatürk’ün özel hayatına takık olması. Fikriye’yi, Latife hanımı da yazmış. Büyük tarihi sırları ifşa eden yazar olma hevesi var.

F tipi Haber7 sitesindeki yazılarından birinde Myanmar’a yardım yapılmasını eleştirenlere diyor ki:

Bir Amerikalı kalkıpta şunu sormuyor; “Ne işimiz var Panama’da? Puerto Rico’da…

Ama bizde sorarlar, ne işimiz Myanmar’da…

İki liste arasındaki farkı anlarsan bu soruyu bir daha sormazsın…

Çünkü o zaman anlarsın ki Türkiye’nin güvenliği Myanmar’dan, Balkanlardan başlar…

Biz niye gitmişiz oralara; inanlık suçuna engel olmak için… Somali’de ne işimiz var? Açlıktan ölen insanların feryadına yetişmek için…”

Anlaşılan, birileri buna ‘al sana belge’ diye dayıyor fotoşoplu kağıdı, bu da yazıyor. Myanmarlı Fatih! Kafa karışık. ‘Emperyalist ülke mi oluyoruz lan!!’ heyecanı var. Kitapta yazdığını unutuyor, yeni kitabın reklamını Orhan Pamuk, Hanefi Avcı yöntemiyle yapıyor. Şakirtcan Fatih, Gelberi Davut Paşa’nın stratejik gayya kuyusunun da hayranlarından.

fbayhan3

fbayhan2

Şakirtcan Fatih şu mesajları veriyor:

-Atatürk halkına yalan söyledi.

-Kürtlere Atakürt bulamadık, Atatürk verelim.

Bir süre sonra Atatürk’ün türbanlı sarıklı akrabalarınla röportajlar yapılacak, ‘Atatürk bugün yaşasaydı AK partili olurdu’ dedirtilecek. O akrabaların hangi tarikattan olduğu sayfalarca yazılacak. İhtimaldir ki ders kitaplarına Atatürk’le ilgili düşmanca ifadeler girecek.

Bunun bir de iyi mekteplerde okumuş, daha yaşlısı, keçi sakallısı var. El Sabah’ta yazıyor. Babası küçükken zorla elinden tutup Akaretler’deki Atatürk’ün evini göstermeye götürdü diye babadan da Ata’dan da nefret etmiş. Ya da babasına nefretini yazamadığından Ata’sına olan nefretini kusuyor.

Var bunlardan yani! Paralı asker kıvamında özel ulak yazar.

Hayrullah Mahmud’un cümlesiyle noktayı koyayım. “Atatürk, ‘Türkiye’dir ve/veya Gazi, ‘Selanik’lidir, ‘İzmir’lidir, ‘Malatya’lıdır, ‘Trabzon’ludur, ‘Diyarbakır’lıdır, ‘Antep’lidir, ‘Maraş’lıdır, ‘İstanbul’ludur, hülasa Mustafa Kemal Türkiye’dir. Nokta!?”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...