ABD Ay’da Atom Bombası Denediğini İtiraf Etti!

İlk kez Oktan  Keleş,  Ay’da yapılan nükleer denemeleri ve sebeplerini “Derûnî Devlet-Kutsal Halı Kitabı’nda” açıklamıştı. Son yazısı olan SİN-AY’da da bu konuyu biraz daha aralamıştı.http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=1977

“Şeytanî Sin’ciler (Singularityciler) yeryüzünde Sin tapınağını canlandırmak için kolları sıvadı. Gökyüzünde de ay’ı bombalıyorlar ki yarık açılsın biran önce…”

ABD’nin Ay’da yaptığı bu denemeleri bu kadar çabuk itiraf edeceğini beklemiyorduk. Ancak artık saklayamayacaklarını anlayınca, değişik bir haberler AY’da nükleer denemeler yaptıklarını itiraf ettiler.

Sebeplerini başka gösteriyorlar ama Oktan Keleş, Ay’ın bombalanmasının perde arkasını  da yazmıştı. ABD eski tarihli çalışmaları öne sürerek, konuyu yavaş yavaş gündeme getiriyor. Daha sonraki çalışmalardan ve denemelerden nedense hiç sözetmiyor.

Değimiz gibi, Deruni Devlet kitabı tarihi değiştirecek bilgilerle dolu. Bu, zaman içersinde daha iyi anlaşılacak Allah’ın izni ile. Yine devamlı söylediğim birşey var: Oktan Keleş, en çok yurt dışından takip ediliyor ve yazdığı her cümle derin analizlere tabi tutuluyor.

Bakarsınız bir gün Oktan Keleş yabancı dergilere kapak olunca bizimkiler de uyanır. Uyanır amma…

Herkes derin uykulardayken,  Oktan Keleş, dikkatlerimiz AY’a çekmiş ve uyarılarda bulunarak, ABD’nin Şeytani planını deşifre etmişti. İşte bu deşifreden sonra ABD’de de Ay’daki bombalama çalışmalarını itiraf etmek zorunda kaldı.

İşte ilgili haber:

ABD’nin 1950’li yıllarda yaşanan soğuk savaş döneminde Ay’ı atom bombasıyla havaya uçurarak Rusya’ya gövde gösterisi yapmayı planladığı ortaya çıktı.

Ünlü astronom Carl Sagan’ın da böyle bir patlamanın yaratacağı toz ve gaz etkisini anlamak için aynı yıllarda araştırma yaptığı belirlendi. Korkunç gerçek, o tarihte projenin başında bulunan silah geliştirme uzmanı Leonard Reiffel yıllar sonra basına yaptığı itirafla ortaya çıktı.

Daily Mail’in haberine göre, 50’li yıllarda ABD Silah Geliştirme Dairesi’nin başında bulunan Leonard Reiffel’in başını çektiği proje çerçevesinde, soğuk savaşın en yoğun günlerinin yaşandığı 1950’li yılların sonunda Rusya’nın uzaya gönderdiği Sputnik aracına karşı bir gövde gösterisi yapmanın caydırıcı olacağını düşünen ABD, Ay’a atom başlığı taşıyan bir füze göndermeyi tasarladı.Proje kapsamında füzenin 1959 yılında fırlatılması kararlaştırıldı.

Buna göre Amerikalı uzmanlar Ay’ı önce hidrojen bombalı başlık taşıyan bir füzeyle vurmayı düşündü. Ancak hidrojen bombasının atom bombasına göre daha ağır olması nedeniyle atom başlığında karar kılındı.

Ancak Amerikalı askeri yetkililer, projenin başarısız olması halinde füzenin Dünya’ya düşerek büyük zarar verebileceği ve Ay yüzeyinde kalıcı radyoaktif etki yaparabileceği gerekçesiyle bu plandan vazgeçti.

Bugün 85 yaşında olan bilim adamı Leonard Reiffel, 1996 yılında ölen ve o tarihte genç bir astronom olan ünlü bilim adamı Carl Sagan’ın da proje çerçevesinde atom bombasının Ay’daki patlamayla yaratacağı toz ve gaz etkisi üzerinde araştırma yaptığını bildirdi.

https://www.cnnturk.com/2012/dunya/11/26/abd.ay.i.atom.bombasiyla.havaya.ucuracakmis/686087.0/index.html

 

Erol Elmas

Onaltıyıldız // Fbkg

Bunlar da hoşunuza gidebilir...